estetica.hr

ISTAKNUTA BRADA I DEFINIRANA ČELJUST – POGLEDAJTE REZULTATE TRETMANA KOJI TRAJE SVEGA 10 MINUTA

Nova frizura, besprijekoran makeup, treninzima istesana figura, pa niti hlače koje nam stoje “kao salivene” ne mogu nadoknaditi nezadovoljstvo odrazom u ogledalu u trenu kada primijetimo da nam zbog gubitka elastičnosti kože i slabljenja mišića podbratka čitavo lice izgleda starije i nekako – obješeno. Starenje je, razumijemo i prihvaćamo, prirodan proces koji utječe na sve dijelove našeg tijela, uključujući donji dio lica. Za početak, smanjenje gustoće kostiju čeljusti rezultira smanjenjem volumena i izgledom opuštene kože. Osim toga, s godinama se gubi mišićna masa u tom području, što utječe na konture lica i izgled vilice.

Sara 3 768x1154 1

Ako spadate u skupinu žena koje muku muče s “padanjem donjeg dijela lica”, sigurno ste isprobali sve moguće kreme i formule i zaključili da gravitacija uvijek pobjeđuje. Srećom, niste u pravu jer smo posjetili Polikliniku Sara, omiljenu beauty adresu Zagrepčanki u Ulici kneza Ljudevita Posavskog 36B, i upitali mr. sc. Sandru Kovačević je li “jawline” doista nepobjediv.

Pokazise Akne2024 Horiz2

IMG 2539 768x512 1

U njezinu ordinaciju žene najčešće dolaze kako bi povećale usne – jer je mr. sc. Sandra Kovačević stručnjakinja za senzualne i prirodne rezultate, u što su se, osim njezinih klijentica, uvjerili pratitelji Instagram profila Poliklinike Sara.

Objavu dijeli Poliklinika Sara (@poliklinika.sara)

Ova ekspertica, naravno, filere koristi i za uljepšavanje ostalih dijelova lica: vraća volumen obrazima, briše nazolabijalne bore i podočnjake i poboljšava kvalitetu kože, a posebno se rado posvećuje oblikovanju linije čeljusti, takozvanom jawline tretmanu, o kojemu nam je otkrila sve insformacije s fotografijama primjera “prije” i “poslije”.

Objavu dijeli Poliklinika Sara (@poliklinika.sara)

Što je “jawline tretman” i kome se preporučuje?

Definirana linija čeljusti obilježje je mladolikog izgleda te pomaže koži da dulje ostane zategnuta. S jagodicama čini tzv. trokut mladosti koji je važan za cjelokupni izgled lica. Starenjem mišići čeljusti i vrata gube tonus pa linija čeljusti gubi definiciju i postaje oblija i opuštenija. U takvim slučajevima “jawline tretman” je najbolja preporuka.

Objavu dijeli Poliklinika Sara (@poliklinika.sara)

Koje su specifičnosti samoga tretmana, je li bolan, koliko traje i kakva je procedura?

Filer se aplicira na kost kako bi se preoblikovala brada i linija čeljusti. Tretman nije bolan jer se koristi anestetska krema te se filer aplicira kanilom, sa svega nekoliko uboda. Nakon zahvata primjetna je lagana otečenost koja prolazi već sljedeći dan. Rezultati ovog tretmana mogu trajati čak do 24 mjeseca.

Objavu dijeli Poliklinika Sara (@poliklinika.sara)

Koje dermalne filere koristite?

Za ovu regiju koristim isključivo Juvederm Volux koji zbog gustoće nazivaju tekućim implantatom i namijenjen je upravo definiranju i oblikovanju linije čeljusti i brade.

Dolaze li vam često mladi koji žele na ovaj način “konturirati” lice?

Mladi dolaze tretirati ovu regiju ako imaju vidljivu asimetriju donjeg dijela lica ili masno tkivo ispod brade. Nakon konzultacije procjenjujemo jesu li podobni kandidati jer se ne mogu svi takvi slučajevi riješiti na taj način.

Objavu dijeli Poliklinika Sara (@poliklinika.sara)

Kažu kako je ovo omiljeni tretman muškarcima jer je istaknuta brada znak muževnosti. Je li to točno?

Točno je. Muževna čeljust je četvrtasta s naglašenim kutevima. Pravilnom korekcijom čeljusti i brade može se smanjiti i vidljivost podbratka.

Jawline tretman još nazivaju i “tekućim” faceliftingom donjeg dijela lica… Kako to utječe na gornji dio lica. Mora li se u intervenirati i u taj dio zbog balansa?

Naravno. Uvijek licu pristupam kao cjelini. Nikada ne radim donji dio ako je gornji “spušten” i bez volumena. Tek nakon korekcije gornjeg i srednjeg dijela lica (ako je ona potrebna, naravno) pristupam donjem dijelu lica.

Objavu dijeli Poliklinika Sara (@poliklinika.sara)

Smanjuje li se ovim tretmanom i podbradak?

Manji podbradak se može vizualno smanjiti korekcijom brade u sklopu tretmana linije čeljusti.

Biste li jawline tretman preporučili kao prvi tretman nekome tko nikada nije “išao” na filere ili je uobičajeniji za one na čijem je licu već intervenirano?

Ako je gornji dio lica u dobrom stanju, a osoba ima asimetriju ili slabiju definiciju linije čeljusti, zašto ne? Ovaj tretman nije rezerviran za one kojima je apliciran filer, nego za one kojima je to potrebno, a arhitektonika lica to dozvoljava.

Objavu dijeli Poliklinika Sara (@poliklinika.sara)

U kombinaciji s kojim drugim tretmanom ga je najbolje raditi?

Osim korekcije gustim filerom koji sam gore spomenula, svakako bih u proceduru uključila biomodulatore, polipeptide i egzosome koji direktnim učinkom na samorekonstrukciju kože produžuju trajnost dobivenih rezultata.